مقالات و خبرها
کتاب چاپی علیه کتاب الکترونیک/ اشیایی که اتاق را آذین می‌کنند
1394/9/9 دوشنبه 01:15 ب.ظ
بحث تقابل کتاب چاپی با کتاب‌های نوظهور دیجیتالی یا الکترونیکی این روزها به مبحثی داغ در محافل ادبی و رسانه‌ای بدل شده است و هر از چندگاهی مطالبی در ستایش و فوائد این یا آن منتشر می‌شود.نشریه «تلگراف» نیز در تازه‌ترین مطلب از این دست به مقایسه وضعیت کتاب‌های چاپی و الکترونیک پرداخته و نوشته است که در آن می‌خوانیم:«هیچ چیزی روی زمین مطبوع‌تر از داشتن یک کتاب زیبا نیست؛ با ستون‌هایی منظم از نوشته‌های سیاه در قابی چشم‌نواز و تصاویری خیره‌کننده که زیرکانه ترسیم شده‌اند. هرچند امروزه مردم به‌جای لذت تماشای یک کتاب، آن را می‌خوانند.» این سخنان عباراتی هستند که «ارل وارویک» در نمایش‌نامه «سنت جان» نوشته نویسنده شهیر ایرلندی «برنارد شاو» بر زبان آورده است.
واکنش استیون کینگ به موج اسلام هراسی به راه افتاده پس از حملات پاریس
1394/8/27 چهارشنبه 09:34 ق.ظ
استیون کینگ نویسنده سرشناس آمریکایی به موج نظرات اسلام‌هراسانه که مسلمان را برای حوادث پاریس شماتت می‌کند، واکنش نشان داد. پس از حوادث تروریستی گروه داعش در فرانسه که منجر به کشته شدن 129 فرد بی‌گناه در پاریس شد، بسیاری با اعلام این که افراط‌گراها نماینده اسلام نیستند، مردم به مدارا و اتحاد فراخواندند. اما در این میان گروه‌های راست افراطی در تضاد با آن‌ها مهاجرت، بحران آوارگان و مذهب را هدف حملات خود قرار دادند. برخی از این گروه‌ها یکشنبه در فرانسه دست به اعتراض زدند در حالی که شعارهایی با مضمون «مسلمان را بیرون کنید» سرداده بودند.
محمود دولت آبادی: دوست ندارم کتاب‌هایم به صورت دیجیتالی منتشر شود/ انتشار کتاب در سایت‌‌ها حقوق نویسندگان را پایمال کرده است
1394/8/26 سه شنبه 06:27 ق.ظ
محمود دولت‌آبادی، داستان‌نویس گفت: انتشار کتاب‌های دیجیتال کمکی به مشکل کتاب‌خوانی در ایران نمی‌کند و درمقابل، امروز در سایت‌های مختلف حقوق نویسنده پایمال می‌شود و کتاب در هر سایتی کپی می‌شود که این موضوع نه به نفع ناشر است و نه نویسنده. داستان‌نویس امروز نمی‌تواند به انتشار دیجیتال آثارش چشم داشته باشد. کتاب‌های دیجیتال کمکی به مشکل کتاب‌خوانی نمی‌کند و به همین دلیل نمی‌توان امید داشت که چنین امکاناتی رمان‌خوانی در ایران را تکانی دهد.
صفحه 4 از 8 (23 آيتم يافت شد)  اولين ... قبلي 2 3 4 5 6 بعدي ... آخرين