مقالات و خبرها
هارپر لی نویسنده سرشناس آمریکایی درگذشت
1394/12/1 شنبه 08:07 ق.ظ
هارپر لی نویسنده آمریکایی برنده جایزه پولیتزر در 89 سالگی از دنیا رفت. مشهورترین اثر هارپر لی با عنوان «کشتن مرغ مقلد» که یکی از قله‌های ادبیات آمریکا محسوب می‌شود، داستان وکیل سفید‌پوستی است که از یک متهم سیاه‌پوست در عمق جنوب ایالات متحده آمریکا دفاع می‌کند.
حضور «هیلاری کلینتون» و «برنی سندرز» در کنار «بتمن» و «اسپایدرمن»
1394/11/27 سه شنبه 11:59 ق.ظ
چرا «بتمن»، «زن شگفت‌انگیز»، و «اسپایدرمن» باید لذت داشتن قدرت زیاد و عجیب برای مبارزه با آدم‌ها بد دنیا را داشته باشند و سیاستمداران از این نعمت محروم باشند؟ اخیراً چند کتاب‌ کمیک زندگی بعضی از این سیاستمداران را پوشش داده است. سیاستمداران با اعمالشان توان تأثیرگذاری بر میلیون‌ها انسان را دارند. کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 سوژه‌های مناسبی برای تصاویر کمیک هستند. شرکت انتشاراتی storm Entertainment اخیراً کتابی منتشر کرد که نامزدهای انتخاباتی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را در بهترین و بدترین حالت نشان می‌دهد.
نامزدهای جایزه کتاب سال سینما معرفی شدند
1394/11/8 پنج شنبه 09:36 ق.ظ
با پایان مرحله نخست داوری پنجمین دوره جایزه کتاب سال سینما، نامزدهای بخش تالیف و ترجمه برگزیده شدند.اکبر نبوی دبیر پنجمین دوره کتاب سال سینما با تقدیر از "تلاش و دقت‌های شایسته هیات داوران"، نتیجه داوری مرحله نخست در دو بخش تالیف و ترجمه را اعلام کرد
صفحه 3 از 8 (23 آيتم يافت شد) قبلي 1 2 3 4 5 بعدي ... آخرين